Sürdürülebilirlik

Yeşil

Lojistik sektöru, araçların ortaya çıkardığı sera gazları nedeniyle iklim değişikliğine etkisi olan sektörler arasında yer almaktadır. Bu nedenle lojistik sektörünün çevresel etkisini azaltması, sadece sektör için değil tüm kurduğu ağ için önemli bir değer taşıyor. 

Ürünün hammadde halinden nihai tüketiciye kadar uzanan tedarik zinciri sürecinin her aşamasında; aktif rol alan ve gelecek nesillere daha iyi yaşanılır bir dünya bırakmak için; uygulamanın öneminin farkında olan TLS Lojistik, Yeşil Lojistik'i depolarında, araçlarında, paketleme hizmetlerinde ve tüm taşıma hizmetlerinde kullanmaktadır.

Yeşil Lojistik uygulamalarını; lojistik operasyonlarının yanı sıra, ofis ve depo içerisinde aldıkları çevreci tedbirlerle de desteklemektedir. TLS Lojistik; üretimin ve dolayısıyla yaşamın devamlılığı için Yeşil Lojistik'i var gücü ile desteklemektedir.

 

* 30 cm çapında bir kızılçam ağacının biokütlesi 335 kg'dir ve bu ağaç yaklaşık; 623 kg karbondioksit (CO2)'i atmosferden alır. Üretmiş olduğumuz CO2 karşılığı ağaç dikiyoruz ve doğaya ağaç kazandırmaya devam edeceğiz.