Tehlikeli Madde

Enerji taşımacılığı operasyonlarında ADR standartlarını tam olarak uygulayan TLS, operatörlerinde beş yıllık iş deneyimi şartı aramakta olup operatörlerini detaylı sağlık taraması ve psikoteknik testlerden geçirdikten sonra bünyesine katmaktadır. 

TLS’nin  enerji  taşıma operatörleri; eğitim bazında belirli periyotlarda, TLS bünyesindeki SEÇ-G-K departmanından ve konusunda uzman profesyonel kuruluşlardan ADR, ilkyardım, sağlık-emniyet-çevre, yorgunlukla mücadele, yangın, defansif sürüş teknikleri, dolum-boşaltım, anti-skid ve rollover eğitimleri almaktadır. Verilen eğitimler her sürücü için yıllık, iki yıllık ve üç yıllık olarak periyotlar halinde tekrarlanmaktadır.

TLS Lojistik, enerji taşımalarındaki duyarlılığının, sahada çalışanlar tarafından takip edilmesine önem vererek, meydana gelecek riskler karşısında kararlı adımlar atılmasına gerekli desteği sunar.

Akaryakıt Taşımacılığı

TLS Lojistik; ADR sertifikalı tankerleri ile Türkiye genelindeki bayilerine Sağlık-Emniyet-Çevre-Güvenlik-Kalite standartlarına uygun olarak akaryakıt taşımalarını gerçekleştirmektedir. Bu hizmetini ADR'li, alttan dolum özellikli, aşırı dolum ve taşma önleyici optik sensörlü, alüminyum, çok kompartmanlı, interlock sistemli, buhar geri dönüşümlü yarı römork tanker ve kamyon üstü tankerlerle sağlamaktadır. Aynı zamanda tüm araç filomuz; uydu takip sistemi ile 7/24 takip edilmektedir.

 

 Gaz Taşımacılığı

TLS Lojistik; akılcı çözümler üretebilen operasyon ekibi ile demir, çelik, modern sanayi, gıda sanayi ve sağlık sektörlerinde kullanılan Argon, Azot, Oksijen ve Karbondioksit gazlarını; tüketimi olan müşterilere, sıvı halde yurtiçi dağıtımını gerçekleştirmektedir. 

Sıvı gaz ürünleri; her bir ürün için özel imal edilmiş EURO 5 standartlarında, çevre dostu araçlarla günün 24 saati uydu takip sistemi ile izlenebilir ve ADR sertifikalı çekici-tankerler ile müşterinin tüketim adresine taşınarak, müşteri kullanımına tahsis ettiği stok tankına ikmal edilir.

 

LNG Taşımacılığı

TLS Lojistik; doğalgaz operasyonları kapsamında, EPDK tarafından onaylı LNG (sıvılaştırılmış doğal gaz) iletim lisansına sahiptir.  Farklı kapasitelerde ve Türkiye genelinde LNG taşımacılığını emniyetli ve sistemli çözümlerle, ADR normlarına uygun geniş araç filosu ve tecrübeli, konusunda eğitimli uzman personeli ile gerçekleştirmektedir.

 

 

Daha detaylı bilgi almak için

info@tlslojistik.com