Hızlı Tüketim

Günlük hayatımızın hızlı tüketim alışkanlıkları, hızlı tüketim mamulleri pazarının iç dinamiklerini belirlemektedir. Sürekli değişkenlik gösterme eğiliminde olan mevcut sektör şartları ve rekabet ortamı, hızlı tüketim mamulleri pazarında yer alan firmaların daha dinamik, rekabetçi ve anlık değişikliklere minimum sürede karşılık verecek esneklikte olmalarını gerektirmektedir.

TLS Lojistik; gıda, içecek, kişisel bakım ve ev temizlik ürünleri, beyaz eşya, dayanıklı tüketim malları, tekstil ve lüks tüketim sektörlerinde faal olarak hizmet vermektedir. Müşterilerin maliyet, zaman ve hizmet performanslarının arttırılmasına destek olmakta, bunun için tüm tedarik zincirini baştan sona kat ederek, dağıtımın verimliliğinden tedarik masraflarının düşürülmesine değin tüm lojistik zinciri halkalarını gözden geçirmekte, detaylı analiz etmektedir.

Bu sektörde yer alan firmalar için rekabeti sağlayabilmek adına; doğru ürünün doğru zamanda doğru rafta bulunabilmesi önem arz etmektedir. Bu nedenle süreçlerde; planlama, hız ve rafta bulunabilirlik her geçen gün taşıdığı önemini arttırmaktadır.

TLS Lojistik; hızlı tüketim sektöründe yer alan firmaların ihtiyaçlarını, sunduğu sektörel bazlı lojistik hizmetleri ile tedarik zincirinin geneline değer katacak çözümler üreterek karşılamaktadır. TLS’nin bu yaklaşımında bir lojistik servis sağlayıcı olmanın dışında müşterilerinin pazar paylarını arttırabilmeleri yönünde bir stratejik çözüm ortağı olma yaklaşımı yatmaktadır.

Daha detaylı bilgi almak için

info@tlslojistik.com